Вибираємо дитячі ролики.

У цій статті ми спробуємо відповісти на ці та інші питання, а також навести короткий огляд та класифікацію роликових ковзанів для дітей.

Вирішивши купити собі ролики, ви звертаєтеся за консультацією до продавців, що заслуговують на довіру, радитесь з досвідченими ролерами, вивчаєте тест-драйви різних моделей, викладені в інтернеті. Потім ви міряєте ролики моделей, які вам сподобалися, відчуваєте, як вони сидять на нозі, наскільки вам зручно і комфортно в роликах певної моделі, що вам не подобається і викликає дискомфорт. У результаті ви робите свій вибір на підставі власних відчуттів. На жаль, з дитячими роликами справа складніша – ви не зможете поміряти ролики різних моделей за свою дитину і переконатися у зручності тієї чи іншої моделі.

Якими ж критеріями варто керуватися, щоб вибрати хороші ролики для дитини, бути впевненим, що катання в цих роликах принесе задоволення, а самі ролики прослужать довго?

Найголовніший критерій вибору дитячих роликів – виробник! Ролики мають бути ТІЛЬКИ відомої торгової марки. На нашому ринку представлені якісні дитячі ролики наступних виробників, які заслуговують на довіру: Rollerblade, Powerslide, FR Skate, K2, Fila. Кожен із цих всесвітньо відомих брендів пропонує на ринок від двох до 10 моделей дитячих роликів, як для найменших (3 – 5 років), так і для старших дітей (від 5 до 8 років і від 8 до 12 років).

Найголовніший критерій вибору дитячих роликів – виробник! Ролики мають бути ТІЛЬКИ відомої торгової марки. На нашому ринку представлені якісні дитячі ролики наступних виробників, які заслуговують на довіру: Rollerblade, Powerslide, FR Skate, K2, Fila. Кожен із цих всесвітньо відомих брендів пропонує на ринок від двох до 10 моделей дитячих роликів, як для найменших (3 – 5 років), так і для старших дітей (від 5 до 8 років і від 8 до 12 років).

Більшість моделей дитячих роликів розраховані як на хлопчиків, так і на дівчаток, але деякі моделі мають розподіл на ролики для хлопчиків та ролики для дівчаток. Як правило, відмінність роликів для хлопчиків від роликів для дівчаток лише в дизайні та забарвленні.

Купуючи дитячі ролики відомих фірм, зазначених вище, ви можете бути впевнені, що такі ролики виготовлені з якісних матеріалів та спроектовані з урахуванням анатомії дитячої стопи на підставі досліджень та багаторічного досвіду фахівців цих фірм.

Однак у фірмових роликів є ще одна відмінність – ціна. Задавшись метою купити дитячі ролики, ви повинні розуміти просту річ – якісні дитячі ролики не можуть коштувати дешево!

На жаль, дуже часто батьки вигадують собі масу виправдань, не бажаючи купувати якісні дитячі ролики за досить високою ціною, а обирають  для свого малюка дешеву підробку.

Ось деякі з таких самовиправдань:

Навіщо купувати фірмові, а отже, досить дорогі роликові ковзани, якщо немає впевненості, що дитині сподобається кататися?

Чим гірші ролики, тим вище ймовірність, що ролеру-початківцю не сподобається кататися. Дешеві ролики просто не їдуть, видають жахливий гуркіт при пересуванні, нога дитини в черевику такого ролика відчуває болісний дискомфорт. Дитина щосили переступатиме ногами, намагаючись, відштовхнуться, просто йтиме в роликах. А в цей час повз нього легко і невимушено проїжджають інші ролери на добрих роликах. Адже як їдуть ролики, їх накат – наскільки легко вони котяться за інерцією, безпосередньо залежить від якості комплектуючих: коліс і підшипників.

Як ви вважаєте, це викличе у дитини позитивні емоції? Чи захотілося б вам опинитися в такому положенні? Запевняю вас, купивши дешеві «тарахтелки» ви досягнете саме такого ефекту.

Таким чином, ви можете бути впевнені, що гроші, витрачені на дешеві ролики, гарантовано будуть витрачені даремно. Чим купувати такі ролики, краще не купувати жодних.

Навіщо купувати дорогі фірмові ролики, якщо дитина з них виросте?

Фірмові дитячі ролики мають надійну систему зміни розміру. Зі збільшенням розміруноги вашої дитини можна буде збільшувати й розмір роликових ковзанів. Правильно підібравши модель, виходячи з розміру ноги вашої дитини на день покупки, ви отримаєте роликові ковзани на два-три сезони.

Навіщо купувати фірмові ролики, якщо дешеві прослужать стільки ж?

По-перше, фірмові ролики відрізняються набагато більшою надійністю, ніж роликові ковзани сумнівних виробників. І цілком імовірно, що спробувавши в черговий раз «походити» на дешевих роликах, ваша дитина виявить, що у ролика тріснула рама, зламалася застібка і т.д.

По-друге, непорівнянний рівень комфорту черевика фірмових дитячих роликів з тим, що відчуває дитина, катаючись у дешевій підробці.

По-третє, у фірмових роликах використовуються лише якісні комплектуючі, що відповідають певним стандартам. Стандартизація гарантує можливість легко замінити у разі потреби ту чи іншу деталь. Наприклад, купивши ролики FILA, у разі потреби, ви можете укомплектувати їх колесами від Rollerblade, Powerslide або іншого відомого виробника.

І найголовніше! Не варто заощаджувати на здоров’ї вашої дитини. Недостатня фіксація гомілкостопу, відсутність належної підтримки його з боків, неправильно сформована геометрія черевика – все це може призвести до травм або проблем зі здоров’ям!

Сподіваюся, нам вдалося переконати вас у необхідності придбання фірмових роликів.

Наступний етап – вибір розміру.

Кожна модель дитячих роликових ковзанів виробляється у кількох діапазонах розмірів. Наприклад, 28 – 32 і 33 – 36. Звичайно, якщо у вашої дитини 33 розмір, то в такому випадку краще брати роликові ковзани з діапазоном розміру 33-36. Слід пам’ятати, що діапазони розмірів різних моделей різних виробників відрізняються один від одного, тобто немає єдиного стандартного набору діапазону розмірів. Тому краще постаратися вибрати таку модель дитячих роликів, в якій найменший розмір буде відповідати розміру ноги вашої дитини на момент покупки.

Вирушаючи до спеціалізованого магазину з продажу роликових ковзанів, рекомендую вам ознайомитись із класифікацією дитячих роликів, щоб розуміти, що вам розповідатимуть продавці.

Умовно, можна розділити дитячі ролики таким чином:
Цільове призначення.

Моделі для звичайного катання

ці ролики ідеально підходять як для початківців, так і тих, хто впевнено стоїть на роликах. До роликових ковзанів цієї категорії належать більшість дитячих моделей роликів, присутніх на ринку, крім деяких моделей.

Спеціалізовані моделі

моделі дитячих роликів, призначені для спідскейтингу, фрискейту, слалому, агресиву, фігурного катання. Ці моделі підходять для дітей, які мають досвід у катанні та серйозно захоплені якимось видом ролерспорту.

Рами.

Металева (алюмінієва) рама

як правило, цей тип рам встановлюється на спеціалізовані дитячі моделі або підліткові моделі роликів. В інших типах дитячих моделей такі рами практично не використовують, оскільки наявність дорогої алюмінієвої рами важлива там, де потрібні високі робочі характеристики.

Основна перевага алюмінієвої рами – вищий індекс жорсткості, порівняно з композитними матеріалами. Це додає динаміку, робить ролики більш швидкими, керованими. Однак оснащення роликів алюмінієвою рамою збільшує ціну такої моделі та вагу роликових ковзанів.

Композитна рама

більшість дитячих роликів виробляється з композитними рамами. Такі рами дешевші за металеві, вага ролика менша. Композитна рама не має робочих характеристик алюмінієвої рами, але досить надійна, якщо вага юного райдера не перевищує 60-65 кг.

Тип черевика.

Жорсткий черевик із пластику (Hard Boot) та м'який валянок (лайнер)

такий тип черевика у «дорослих» роликах частіше зустрічається в моделях для агресиву, фрискейту, слалому та користується заслуженою популярністю. У дитячих роликах також використовується, забезпечує хорошу фіксацію ноги та відмінну бічну підтримку.

М'який черевик (Soft Boot) та м'який незнімний лайнер

такий черевик використовується для більшості дитячих моделей. Такий черевик більш комфортний, має меншу вагу, його легше утягувати шнурками у разі потреби. Слід звернути увагу, що при такому типі черевика дуже важливо, щоб ролики мали досить жорсткий каф, який надійно фіксуватиме гомілкостоп дитини.

Розміщення коліс на рамі.

Інлайни (inline skate)

роликові ковзани, в яких колеса (три чи чотири) встановлені в один ряд, один за одним. До цього типу належить більшість дитячих моделей.

Квади (Quad skate)

вид роликових ковзанів, в яких колеса розташовуються не в ряд, а по сторонах квадрата або прямокутника. Такі ролики дуже популярні в США, але мають низький попит в Україні. Слід зазначити, що в Україні не так просто купити комплектуючі для таких роликів.

Сподіваємось наша класифікація дитячих роликів та поради допомогли вам трохи розібратися у величезному асортименті продукції, представленої на ринку, та зробити правильний вибір.

Будемо раді допомогти вам підібрати ролики для вашої дитини.